Przejdz na portal allekicz.pl

Teraz jest 17 gru 2017, 06:20

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 36 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Markowa.org
PostNapisane: 13 wrz 2013, 11:44 

Hurtowania z Poznania: markowa.org

Nie ma opcji aby się tam z kimś umówić, nie ma telefonu. Jest za to długa lista dostępnych "oryginałów".

Proszę o sprawdzenie, według mnie wielki przekręt

Pozdrawiam

Offline Zobacz profil  

Tytuł: Re: Markowa.org
PostNapisane: 13 wrz 2013, 11:57 
Administrator

Cen też nie ma, zdjęcia są raczej "ich" ponieważ w Google nie znalazłem identycznych gdzie indziej.

Poczekajmy jeszcze jak się jakiś FakeHunter wypowie, ponieważ mają na zdjęciach sporo metek i szczegółów.

Dlaczego twierdzisz, że jest to przekręt ?

Offline Zobacz profil  

PostNapisane: 13 wrz 2013, 12:04 

Bo mam cennik tych produktów.
Słyszałem poza tym,że rozszerzenie "org" powinno być ostrzeżeniem,a brak kontaktu bezpośredniego jeszcze bardziej wzmacnia wątpliwości.

ARMANI T-shirty 40 zł netto 9,3 eur
TOMMY HILFIGER Polo 59 zł netto 13,70 eur
TOMMY HILFIGER Swetry 69 zł netto 16 eur
TOMMY HILFIGER Jeansy 115 zł netto 26,60 eur
TOMMY HILFIGER Koszule 59 zł netto 13, 70 eur
RALPH LAUREN Polo 59 zł netto 13,70 eur

Odzież męska / Clothes for Men
Marka Asortyment Cena Price
BOSS T-shirty 48 zł netto 11,20 eur
TOMMY HILFIGER Koszule 69 zł netto 16 eur
TOMMY HILFIGER Kurtki 119 zł netto 27,70 eur
TOMMY HILFIGER Polo 52 zł netto 12,10 eur
TOMMY HILFIGER Szale lub czapki 69 zł netto 16 eur
TOMMY HILFIGER Zestawy szal czapka 119 zł netto 27,70 eur
TOMMY HILFIGER Zestawy szal rękawiczki 119 zł netto 27,70 eur
TOMMY HILFIGER Spodnie Jeansy 99 zł netto 23 eur
TOMMY HILFIGER Spodnie ( materiałowe ) 99 zł netto 23 eur
TOMMY HILFIGER Swetry 85 zł netto 19,80 eur
TOMMY HILFIGER T-shirty 51 zł netto 11,80 eur
TOMMY HILFIGER T-shirty nowe modele 48 zł netto 11,20 eur
TOMMY HILFIGER Bluzy long 49 zł netto 11,40 eur
DLOCE & GABBANA Koszule 95 zł netto 22 eur
RALPH LAUREN Polo 67 zł netto 15,60 eur
CALVIN KLEIN Swetery 158 zł netto 36,70 eur
CALVIN KLEIN Paski 99 zł netto 23 eur
ARMANI Koszule 69 zł netto 16 eur
ARMANI Bokserki 35 zł netto 8,2 eur
ARMANI Polo 65 zł netto 15,1 eur
ARMANI Swetry 99 zł netto 23 eur

Offline Zobacz profil  

PostNapisane: 13 wrz 2013, 15:09 
Administrator

Cytuj:
Słyszałem poza tym,że rozszerzenie "org" powinno być ostrzeżeniem,

Dawno większej głupoty nie słyszałem.

Cytuj:
a brak kontaktu bezpośredniego jeszcze bardziej wzmacnia wątpliwości.

To jest wątpliwe ale może również wynikać z polityki firmy - koszt obsługi klienta potrafi być często wysoki, co przekłada się oczywiście na cenę towaru.

Offline Zobacz profil  

PostNapisane: 13 wrz 2013, 15:44 
FakeHunter

taaa i może jeszcze te końcówki kolekcji zawsze mają w tych samych modelach i rozmiarach ;d nie ma dokładnych fotek metek, a zaraz zaczną sądami straszyć. niech dadzą metki to pogadamy. dla mnie na pierwszy rzut oka to samo co tutaj https://picasaweb.google.com/1041530451 ... redirect=1

Offline Zobacz profil  

PostNapisane: 13 wrz 2013, 20:24 
Administrator

mikeee napisał(a):
nie ma telefonu

Telefon jest:
http://www.markowa.org/kontakt/

A co do oryginalności to niech się FH wypowiadają.

Offline Zobacz profil  

PostNapisane: 13 wrz 2013, 20:55 
Moderator

Ja bym tam nic nie kupił.

Offline Zobacz profil  

PostNapisane: 14 wrz 2013, 22:26 
FakeHunter

Tak jak infi napisał, to samo co u Państwa Cichońskich. Ten sam syf...

Offline Zobacz profil  

PostNapisane: 18 wrz 2013, 20:44 

T shirty Hugo Boss to podróbki ,TH t shirty są z Bangladeshu oryginały albo produkowane w fabryce obok praktycznie nie do odróżnienia.
Koszule i swetry TH nie wiem.
RL na moje oko turecka nadprodukcja to samo co na Złotych Wyprzedażach.

pozdrawiam

Offline Zobacz profil  

PostNapisane: 18 wrz 2013, 22:48 

gnosis napisał(a):
T shirty Hugo Boss to podróbki ,TH t shirty są z Bangladeshu oryginały albo produkowane w fabryce obok praktycznie nie do odróżnienia.
Koszule i swetry TH nie wiem.
RL na moje oko turecka nadprodukcja to samo co na Złotych Wyprzedażach.

pozdrawiam

Nie ma fabryki obok i tureckiej nadprodukcji gosciu. Nie wprowadzaj ludzi w blad. Fejk to fej a nie nadprodukcja. Fejkow nie produkuje sie w tych samych szwalniach. Te twoje posty o nadprodukcji to juz nudne sie robiai o znajomych tez.

Offline Zobacz profil  

PostNapisane: 19 wrz 2013, 09:42 

No niestety nie jest to takie proste...
Mialem ta okazje rozmawiac z 2 wlascicielami fabryk w Turcji i wieloma agentami zlecajacymi produkcje ppsrednikami itp.

Kiedys tez klarowal mi sie taki podzial :fejk lub oryginal.
Tyle ze funkcjonuje takie pojecie jak np nocna produkcja.Ja to nazywam nadprodukcja i wynika z przepisow prawa tureckiego .
Inaczej jest w Chinach gdzie sa po prostu tzw repliki.
Towar wyprodukowany w tej samej czesto fabryce jest czesto nie do odroznienia od oryginalu.
Fabryka moze legalnie taka odziez sprzedac uzywajac znakow towarowych.
Sa posrednicy nawet w UE ktorzy na fakturach takiej odziezy pisza "oryginal " i wpisuja kody modelowe...
Ktos kto kupi taka odziez w UE ma czyste konto.
A posrednik moze byc np spolka fabryki i tak mniej wiecej interes sie kreci.

Skonczy sie z chwila wejscia Turcji do UE i przyjecia jednolitego prawa.Lub jesli firmy wymusza zmiane tamtego prawa.

pozdrawiam

Offline Zobacz profil  

PostNapisane: 19 wrz 2013, 10:19 
Moderator

Jaka nocna produkcja.
Albo oryginał, który jest produkowany w godzinach pracy fabryk, albo podróbka która nie była nigdy w obiegu sklepowym/hurtowym/outletowym.

Offline Zobacz profil  

PostNapisane: 19 wrz 2013, 10:46 

A jednak istnieje taki termin.
Moze bedzie.na.forum ktos kto to potwierdzi.
Wystarczy np udac sie do hurtowni tureckich pod Warszawa i porozmawiac z Turkami.
Mozna poogladac takze u nich odziez.np Zary Bershki z tymi samymi metkami nawet cenowymi ale.z.wyciettymi metkami brandu lub modele Inditexu lub Nexta z wszytymi metkami z inna nazwa lub bez metki w ogole.

Odziez nadprodukcyjna jest nie taka tania jak np fejki z Chin.
Posrednicy maja katalogi gdzie widac ile jesf doprodukowane danego modelu.
Czesto nie ma wszystkich wzorow czy kolorow itp.
Ciekawa sprawa sa marki takie jak np Giorgio Di Mare ale nie tylko.
Sa.to marki ktore oryginalnie zamowwil np Armani albo inny brand ale zrezygnowal albo jest za duzy koszt przestawienia produkcji i daje sie po prostu inna wszywke logo:)
Tak powstalo juz kilka turecko-wloskich marek praktycznie z dnia na dzien:)

To co pisze ,pisze w oparciu o wiedze.zdobyta a mojej pracy nie sa to opowiesci jakies powtorzone niewiarygodne.
Nie mam w tym interesu i nikogo nie bronie.
Sam wolalbym miec zawsze pewnosc że towar jest oryginalny albo fejk i koniec.
Ale na razie jest to troche bardziej skomplikowane.
Oczywiscie dla purystow mozna nazwywac nadprodukcje podrobkami ,ale w mojej ocenie to inna kategoria.
Cos jak auto na licencjii...

Ze swi h zrodel wiem ze ma sie to skonczyc i sytuacja powfoci do normy.

pozdrawiam

Offline Zobacz profil  

PostNapisane: 19 wrz 2013, 16:51 

gnosis napisał(a):
Mialem ta okazje rozmawiac z 2 wlascicielami fabryk w Turcji i wieloma agentami zlecajacymi produkcje ppsrednikami itp.

Fantasta i bajopisarz z Ciebie gosciu heheheh

gnosis napisał(a):
Tyle ze funkcjonuje takie pojecie jak np nocna produkcja.Ja to nazywam nadprodukcja i wynika z przepisow prawa tureckiego .

Bzdury piszesz wasc. Tam jest takie samo prawo odnosnie podrobek jak wszedzie indziej. A ze tego nikt nie przestrzega to druga sprawa. Nie ma zadnej nocnej produkcji. Wbij sobie to do swojego łba.

gnosis napisał(a):
Inaczej jest w Chinach gdzie sa po prostu tzw repliki.

Srepliki a nie repliki. Podróbka to podróbka.

gnosis napisał(a):
Towar wyprodukowany w tej samej czesto fabryce jest czesto nie do odroznienia od oryginalu.

Urban Legend gosciu. Zadna fabryka szyjaca dla znanych marek nie produkuje sreplik fejkow. W fabrykach sa kontrole zleceniodawcy, czesto maja stalego przedstawiciela marki dla ktorej szyja. Do tego restrykcyjnie rozliczaja sie nawet z nici, nie mowiac o materiale, zamkach itp itd.

gnosis napisał(a):

Nie moze. Bzdury piszesz.

gnosis napisał(a):
Sa posrednicy nawet w UE ktorzy na fakturach takiej odziezy pisza "oryginal " i wpisuja kody modelowe...
Ktos kto kupi taka odziez w UE ma czyste konto.

To nie sa "posrednicy" tylko zlodzieje i sprzedawcy podrobek. Ktos kto od nich kupi moze zostac oskarzony o paserstwo.

gnosis napisał(a):
Wystarczy np udac sie do hurtowni tureckich pod Warszawa i porozmawiac z Turkami.

Chyba o pogodzie i jakosci tureckich podrobek hahah

gnosis napisał(a):
Mozna poogladac takze u nich odziez.np Zary Bershki z tymi samymi metkami nawet cenowymi ale.z.wyciettymi metkami brandu lub modele Inditexu lub Nexta z wszytymi metkami z inna nazwa lub bez metki w ogole.

Zaiste marki premium heheheh. To i tak sa podrobki, a metki marki odcinane sa dla tego aby nikt ich nie oskarzyl o handel podrobkami gamoniu.

gnosis napisał(a):
Odziez nadprodukcyjna jest nie taka tania jak np fejki z Chin.

Jeszcze raz napiszesz nadprodukcja, nocna produkcja to zamkna mnie za morderstwo zakupy lbie.

gnosis napisał(a):
Posrednicy maja katalogi gdzie widac ile jesf doprodukowane danego modelu.
Czesto nie ma wszystkich wzorow czy kolorow itp.

No popatrz a retrobut i inne fejkowe strony tez maja katalogi no no no. Znaczy ze sprzedaja oryginaly.

gnosis napisał(a):
Ciekawa sprawa sa marki takie jak np Giorgio Di Mare ale nie tylko.
Sa.to marki ktore oryginalnie zamowwil np Armani albo inny brand ale zrezygnowal albo jest za duzy koszt przestawienia produkcji i daje sie po prostu inna wszywke logo:)
Tak powstalo juz kilka turecko-wloskich marek praktycznie z dnia na dzien:)

Jak to by powiedzial moj ojciec? Pierdoli...ie Hipolicie. Akurat ta marka jest typowo Włoska, powstala w latach 70 i ma tyle wspolnego z turcja i turcjanami co ja z brytnej spirs. Armani zamawiajac 100 tys koszul odbiera je wszystkie co do jednej!!! Nie rezygnuje z kupna.Za duzy koszt przestawienia produkcji hehehe to juz mnie rozwalilo. Leze i zbieram szczeke z podlogi.

gnosis napisał(a):
To co pisze ,pisze w oparciu o wiedze.zdobyta a mojej pracy nie sa to opowiesci jakies powtorzone niewiarygodne.
Nie mam w tym interesu i nikogo nie bronie.
Sam wolalbym miec zawsze pewnosc że towar jest oryginalny albo fejk i koniec.
Ale na razie jest to troche bardziej skomplikowane.
Oczywiscie dla purystow mozna nazwywac nadprodukcje podrobkami ,ale w mojej ocenie to inna kategoria.
Cos jak auto na licencjii...

Ze swi h zrodel wiem ze ma sie to skonczyc i sytuacja powfoci do normy.

pozdrawiam

Wiedza handlarza podrobek. Cos tam uslyszal, cos gdzies ktos pierdnal.
Ktos go wreszcie zbanuje?

Offline Zobacz profil  

PostNapisane: 19 wrz 2013, 17:15 

Nie ma co dyskutować na takim poziomie.
Rozumiem ,że inwektywy są tolerowane na tym forum?

Przejechałeś się koleżko ,pokaż mi jedną informacje ,że Gorgio Di Mare to marka istniejąca od lat 70.
Tylko nie mów że wyczytałeś na www.

Co do wycinanych metek ,znów wychodzi brak pojęcia.
Metki w większości przypadkow wycina sie aby uniknąć zwrotów bieżących kolekcji do salonów ,a kupionych np w outlecie.Tak robi wiele marek angielskich.

Jesli myślisz ,że ktoś podrabia t shirty Zary warte w outlcie ok 1 euro to sie wymądrzaj dalej.
Byłes kiedyś w Istanbule ? Wiesz jak wygląda showroom przy fabryce?
Wiesz co oni tam oferują?

A może chcesz to Ci prześle na maila stocki tureckie Zary ,Bershki i inne z metkami cenowymi ,z przeciętymi (zależnie od kolekcji i jej daty wejścia na rynek) itp.

Pisałem o katalogach należących do fabryk a nie sklepach internetowych.

Może skoro ten portal i forum chce być wiarygodne i dawać ludziom po 10 pln za ocenianie czy coś jest podróbka czy nie ,to może zrobimy choć jedno spotkanie w realu i wtedy sie przedstawimy i sie okaże kto ma jakie doświadczenie w temacie ,gdzie pracował w przemyśle odzieżowym itp?

Jeśli ktoś z forumoiczów i gości czytających forum chce się naprawde czegoś dowiedzieć i wiedzieć skąd różnice w cenie ,skąd się biora oferty w klubach zakupowych ,gdzie sprzedają podróbki , a moze chce mieć dostęp do katalogów on -line zapraszam do kulturalnej rozmowy na priv.

pozdrawiam

Offline Zobacz profil  

PostNapisane: 19 wrz 2013, 17:34 

No to punktujemy cie zakuty łbie znowu:

gnosis napisał(a):
Przejechałeś się koleżko ,pokaż mi jedną informacje ,że Gorgio Di Mare to marka istniejąca od lat 70.
Tylko nie mów że wyczytałeś na www.

Giorgio Di Mare provides you with the guarentee of the reputation that has earned since 1979.
Tak powstała w latach 70.

gnosis napisał(a):
Co do wycinanych metek ,znów wychodzi brak pojęcia.
Metki w większości przypadkow wycina sie aby uniknąć zwrotów bieżących kolekcji do salonów ,a kupionych np w outlecie.Tak robi wiele marek angielskich.

A turcjanie tak robia zeby nie byc uznanym za handlarzy fejkow.

gnosis napisał(a):
Jesli myślisz ,że ktoś podrabia t shirty Zary warte w outlcie ok 1 euro to sie wymądrzaj dalej.
Byłes kiedyś w Istanbule ? Wiesz jak wygląda showroom przy fabryce?
Wiesz co oni tam oferują?

A wiesz ze bylem? I nawet matce swojej kupilem zloty naszyjnik od B..... Wiem ze fejk ale jej sie podobal.

gnosis napisał(a):
Pisałem o katalogach należących do fabryk a nie sklepach internetowych.

To nie sa fabryki szyjace dla marek premium gamoniu. Takie fabryki nie wydaja katalogow z rzeczami ktore szyja dla klienta, poniewaz nie maja praw do znakow firmowych.

gnosis napisał(a):
A może chcesz to Ci prześle na maila stocki tureckie Zary ,Bershki i inne z metkami cenowymi ,z przeciętymi (zależnie od kolekcji i jej daty wejścia na rynek) itp.

Nie handluje podrobkami z tak zwanych stockow hehehe dzieki

gnosis napisał(a):
Może skoro ten portal i forum chce być wiarygodne i dawać ludziom po 10 pln za ocenianie czy coś jest podróbka czy nie ,to może zrobimy choć jedno spotkanie w realu i wtedy sie przedstawimy i sie okaże kto ma jakie doświadczenie w temacie ,gdzie pracował w przemyśle odzieżowym itp?

Wiemy juz ze handlujesz podrobami na allegro.

gnosis napisał(a):
Jeśli ktoś z forumoiczów i gości czytających forum chce się naprawde czegoś dowiedzieć i wiedzieć skąd różnice w cenie ,skąd się biora oferty w klubach zakupowych ,gdzie sprzedają podróbki , a moze chce mieć dostęp do katalogów on -line zapraszam do kulturalnej rozmowy na priv.
pozdrawiam

WQiem kto, i kiedy i gdzie sprzedaje podrobki, bez twojej pomocy. Roznice w cenie? hahah
Mam dosc odpadam. Wygrales.

Offline Zobacz profil  

PostNapisane: 19 wrz 2013, 17:41 

Tak myślałem.
Zakończmy dyskusje.

Na stronie www powstałej w 2012 wyczytałeś że firma istnieje od 1979:):)
A wiesz ,że dystrybutor tej firmy też zaopatruje min kluby zakupowe w TH i Ralpha Laurena ?
Wiesz ?Hm Nie wiesz bo skąd.

A wiesz ,że firmy sieciowe każą wycinać metki w przypadku niektórych stocków kupionych z magazynów centralnych hm? Wiesz nie wiesz bo skąd.
wiesz ,ze 99% hurtowni z UK sprzedające nadwyżki np M&S czy New Look czy inne marki sprzedają towar bez metek wszywanych ?
To jest tzw odziez exnp ex New Look.
Poucz sie pogugluj.I to jest oryginalna odzież.

Eh szkoda pisać.

Polecam się do rzetelnej dysusji na priv bądż na argumenty.

Offline Zobacz profil  

PostNapisane: 19 wrz 2013, 20:12 
FakeHunter

przecież to o tych nocnych zmianach to są takie bzdury, że aż się czytać nie da. takie typowe legendy. przecież te wszystkie tureckie ciuchy th na allegro itp. są dużo gorsze. sam się naciąłem dawno temu od pewnego, polecanego wtedy sprzedawcy. nawet nie ma porównania z oryginałami. gdyby ta cała nadprodukcja istniała to powiedzmy, że jakość jest ta sama. a te fejki, które są w necie to się różnią metkami, jakością, materiałem, szwy są krzywe. od razu widać, że to inna produkcja. a turków czy innych to nie ma co słuchać. oni tylko tak gadają, że to się niczym nie różni i że po co przepłacać jak można wziąć u nich. a marki typu armani to się rozliczają z każdej nitki. te wszystkie fejki są robione gdzie indziej i zawsze coś z nimi nie tak.

Offline Zobacz profil  

PostNapisane: 20 wrz 2013, 10:41 

Turcja..Turek..zaraz,zaraz-coś mi to mówi..To ta nacja, co sprzedaje 15letnie auta w Niemczech mówiąc,że tak błyszczy bo w garażu stał, a przebieg 24 tys km wynika z tego,że dziadek tylko zakupy robił w niedzielę tym autem?
Wierzyć w opowieści Turków to jak wierzyć w Fornalika i kadrę polskich pseudo kopaczy.
Wiem jedno-ryję w necie,jestem za granicą (też u producentów-oczywiście nie wszystkich bo najnormalniej w świecie nie mam takich "wejść") bo szukam źródła, z których mogę brać odzież na potrzeby działalności gospodarczej. I do tej pory nie skusiłem się na rzeczoną na wstępie hurtownię. Zdroworozsądkowo-po prostu nie wierzę w te ceny,i powiązanie ich z ORYGINALNOŚCIĄ towaru. A pozwolić sobie na choćby jedną podróbkę nie mogę.

Offline Zobacz profil  

PostNapisane: 20 wrz 2013, 10:53 

Nie wypowiadam sie nt allegro.
Piszac nadwyzka produkcyjna mam na mysli to co sprzedaja kluby zakupowe np.

co do tych hurtowni markowa.org i big brands mysle ze sprzedaja jedno i drugie a raczej mieszaja wszystko jak leci

ceny bielizny sa smieszne np

na swoja dzialalnosc takze nie kupilbym towaru w tych hurtowniach

natomiast ta odziez ktora nazywam nadprodukcyjna pojawia sie wszedzie od klubow zakupowych w Polsce i UE po hurtownie i duze firmy handlowe w Niemczech ...

Offline Zobacz profil  

Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 36 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]