Przejdz na portal allekicz.pl

Teraz jest 19 lis 2017, 05:05

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 521 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 27  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: retrobut.pl
PostNapisane: 06 wrz 2013, 08:11 

To niech ten kolega co zwracał buty z własnej winy pokarze choć jeden dowód na to że je zamówił.... ps: przysyłają emaile z potwierdzeniami ze wysyłają towar, że zamówienie przyjęte, potwierdzenie wpłat itp zdjecie można zrobić :P oczywiscie dane kolega może zamazac :]

Offline Zobacz profil  

PostNapisane: 06 wrz 2013, 10:24 
Moderator

joanna.milewska1978 napisał(a):
(...)Na ich facebooku pojawił się wpis od blogerki i co lepsze ma oryginalne buty(...)

Możesz nam wyjaśnić jak po tych zdjęciach, które są na tym blogu można stwierdzić, że to oryginalne buty?

Offline Zobacz profil  

PostNapisane: 06 wrz 2013, 11:12 

Cześć,

ja zamówiłem obuwie na retrobut.pl jakiś czas temu i co prawda czekałam na nie ponad 2 tygodnie, ale dotarły prześliczne i doskonale wykonane. Moja koleżanka, która pracuje sklepie odzieżowym z markowymi butami powiedziała, że są w stu procentach oryginalne. Ja nie jestem znawcą butów, ale skoro osoba, która sprzedaje obuwie od wielu lat oceniła je na oryginalne, to już nie mam żadnych obiekcji.

Pozdrawiam innych kupujących:)
Jasiek

Offline Zobacz profil  

PostNapisane: 06 wrz 2013, 11:22 

"prześliczne"? Od kiedy to facet kupuje buty, bo są prześliczne? Proszę retrobut, jeśli chcesz zareklamować swoja "firmę", to przed dodaniem komentarza jako "zadowolony klient" przemyśl wypowiedź, aby była bardziej realna. Gwarantuję, że pisała to jakaś dziewczyna.

Aha, teraz jeszcze zauważyłam, że jasiek napisał "czekałam". Czyżby Jasiek był obojnakiem? Bo chyba sam nie wie kim jest, czy dziewczyną czy chłopakiem.

POZDRAWIAM ;]

Offline Zobacz profil  

PostNapisane: 06 wrz 2013, 12:03 

<nono> no no , pozdro na "prześlicznego" Jaśka za "prześliczną" reklamę i opinię.
Czuje ze straciłam 250zł.......

Offline Zobacz profil  

PostNapisane: 06 wrz 2013, 12:10 

A ja proszę WAS - zwróćcie uwagę na całokształt RETROBUTA - nie na detale, które zacierają obraz...i powtórzę:
JAK MOŻNA ZAUFAĆ FIRMIE I WYSŁAĆ IM PIENIĄDZĘ SKORO:

1. Firma zarejestrowana w virtualnym biurze NYC - nikt tam fizycznie nie pracuje.
Są tam dziesiatki biurek z adresem, jeżeli wynajmiesz jedno z nich jesteś uprawniony do używania adresu siedziby
2. Siedziba wskazana w Polsce - Wwa AL. Jerozolimskie - budynek w budowie
3. Regulamin - koszmar - Realizacja 2-3 dni (czyli PRZYGOTOWANIE DO WYSYŁKI ) wysyłka Pocztą - do 25 dni ROBOCZYCH
4. Wszystkie negatywne komentarze, które pojawiają sie na FAN PAGE w FB - natychmiast są kasowane.
JAK TO WG WAS JEST MOŻLIWE, że jest 1300 lajków i żadnego negatywnego komentarza. ???

PO PROSTU MYŚLCIE i nie sugerujcie się pozytywnymi opiniami szeptaczy - stosujcie zasadę logicznego myslenia i samodzielnego podejmowania decyzji.

Offline Zobacz profil  

PostNapisane: 06 wrz 2013, 12:29 
Administrator

Te wszystkie głupoty, że super, śliczne, itd. piszą osoby na zlecenie, które zapewne żadnych butów nie widziały na oczy. Zbanowałem już jednego szeptacza za posiadanie dwóch kont na forum.

Wyszło szydło z worka.

Szkoda robić śmietnik tym wątku, każdy kolejny post szeptacza piszącego na zlecenie zostanie stąd USUNIĘTY.

Offline Zobacz profil  

PostNapisane: 06 wrz 2013, 12:42 

i się wyjaśniło!

będę się uczyła na własnych błędach!!! ;/;/

Offline Zobacz profil  

PostNapisane: 06 wrz 2013, 12:53 

Wandzia napisał(a):
A ja mam całkiem inne zdanie w tej sprawie,zamówiłam u nich jedna parę kolorowych reeboków,szybko i sprawnie przebiegła cała transakcja ze sklepem,a buty wygladają na bardzo leciutkie,mimo iż są solidnie i porządnie wykonane.Nie zgadzam się więc ze stwierdzeniem, że są to podróbki,przynajmniej nie model który ja zakupiłam.

Daj zdjęcie butów i paragonu to zweryfikujemy :D ps: szybko i sprawnie tnz ??? miesiąc ponad..?? :P

Offline Zobacz profil  

PostNapisane: 06 wrz 2013, 13:00 

To co...???? Zbiorowy pozew?? Idziecie na policje??? Do biura rzecznika praw konsumenta?? Zanim im się biznes wystarczająco rozkręci ??

Offline Zobacz profil  

PostNapisane: 06 wrz 2013, 13:14 

jestem za . trzeba zaczac działac jak najszybciej bo , pozniej zwinął interes i bedziemy szukac ich na malediwach!

Offline Zobacz profil  

PostNapisane: 06 wrz 2013, 13:19 

Nie no, nie przesadzajcie. Trzeba poczekać ten regulaminowy termin dostawy. Ewentualnie fajnie by było, gdyby miał ktoś znajomego policjanta, który mógłby się tym po prostu zainteresować lekko, sprawdzić jak funkcjonują, a przede wszystkim czy faktycznie cokolwiek wysyłają. Też zamówiłam jedną parę pare dni temu. Mam nadzieję, że przyślą.

Offline Zobacz profil  

PostNapisane: 06 wrz 2013, 13:38 

blablabla3 napisał(a):
Nie no, nie przesadzajcie. Trzeba poczekać ten regulaminowy termin dostawy. Ewentualnie fajnie by było, gdyby miał ktoś znajomego policjanta, który mógłby się tym po prostu zainteresować lekko, sprawdzić jak funkcjonują, a przede wszystkim czy faktycznie cokolwiek wysyłają. Też zamówiłam jedną parę pare dni temu. Mam nadzieję, że przyślą.

ja mam znajomego policjanta który tak się składa pracuje w warszawie... poprosiłam zeby sprawdził co to za firma i może sie chłopcy przejadą do tego biura na jerozolimskich :D..... yhh.....

Offline Zobacz profil  

PostNapisane: 06 wrz 2013, 13:49 

A tak ogólnieto wysłałam parę emaili z zapytaniem co ewentualnie zrobić i opisałam całą sytuację dokładnie a napisałam min do:

http://www.konsumenci.org/pomoc-konsume ... ,2,25.html

http://uokik.gov.pl/

i jeszcze do dwóch instytucji w mieście w którym mieszkam.... wstrzymuję się narazie z policja... bo w sumie nie minął ten 20paro dniowy termin oczekiwania....... ale w sumie skoro firma przedstawia fikcyjne dane ... to czasem może być za późno.... po zakonczeniu działalności sklepu 66procent nikt kasy nie odzyskał, sprawców nie ujęto... ludzie zeznawali sprawa trafiła do prokuratury a zarzutów i tak nie postawili bo nie było komu bo nie złapano ich... tak ze adijos...kso moja :D
ps: w każdym mieście jest rzecznik praw konsumenta z którym można pogadac za free.. a zastanawiam sie tylko czy teraz tak m/w tydzien po zamówiniu co by było gdybym napisała im ze rezygnuje ze nie chce butów tylko zwrot kasy..??? I czy wogóle mam takie prawo? Pewnie przyślą mi jakieś "prześliczne" kapcie :D.. jesli przyślą wogóle cokolwiek ;p

Offline Zobacz profil  

PostNapisane: 06 wrz 2013, 13:55 

kontak jak narazie jest... jak macie taka możliwośc i znajomości to sprawdzcie to

Offline Zobacz profil  

PostNapisane: 06 wrz 2013, 14:16 

Daga,

oczywiście, że masz prawo zwrócić buty w ciągu 14 dni zgodnie z ich regulaminem. Jedyną pułapką jest to, że mogą się nie przyjąć zwrotu po stwierdzeniu, iż but był używany.

W obecnym momencie tak naprawdę nic nie możesz zrobić, ponieważ nie ma niezbitych dowodów na oszustwo. To są tylko nasze domniemania, iż sklep nie działa legalnie. Sklep dopiero rozpoczął swoją "karierę" w Internecie i nikt jeszcze nie otrzymał od nich rzeczywistej przesyłki. Gdy ich klienci zaczną otrzymywać zamówione obuwie, wtedy będzie można myśleć, jakie podjąć kroki.

Offline Zobacz profil  

PostNapisane: 06 wrz 2013, 14:24 

Wg mnie najwiekszy problem jest jak ostrzec ludzi by nie wpłacali kasy. Przy założeniu, że zabezpieczyli się z dostawą 25 dniami ROBOCZYMI - tzn w praktyce 6 tygodni, i przy kolejnym założeniu, że codziennie znajdzie się 50 osób, które wpłacą po 250pln - nie szukając info o firmie w internecie - POZYSKAJĄ ponad 500.000 pln. I co gorsza ,dopiero po tym terminie mozna zglaszać sprawę do prokuratury.
CZY NIE MA W POLSCE INSTRYTUCJI WERYFIKUJACEJ TEGO TYPU E-BIZNES ?

Offline Zobacz profil  

PostNapisane: 06 wrz 2013, 14:29 

izolda0011 napisał(a):
kontak jak narazie jest... jak macie taka możliwośc i znajomości to sprawdzcie to

a co masz na myśli pisząc kontakt z tym sklepem? O co się ich pytałaś dzwoniąc, pisząc że Ci odpisali? Też jakas Gosia Ci odpowiadała...?? ;>

Offline Zobacz profil  

PostNapisane: 06 wrz 2013, 14:29 

Tak jak powiedziałam. Uruchomcie znajomości. Znajomi policjanci czy inni, którzy mają pewne możliwości niech nieoficjalnie skontrolują tą "firmę" :) niech retrobut da nam 100%gwarancji, że w ogóle wysłali buty. Bo jak narazie nie robią nic, żeby nas uspokoić, tylko zakładają lewe konta i piszą kretyńskie posty jako "zadowolony" klient. Gdyby byli uczciwą firmą, niemającą nic na sumieniu na pewno zrobiliby wszystko, żeby nas przekonać do siebie, a retrobut oficjalnie jako retrobut (nie jako jasiek , srasiek czy inny lewy profil) nie zabrał głosu. Niech choćby pokaże nam potwierdzenie wysyłki lub zdjęcie magazynu, w którym są te buty. Oczywiście zdjęcie nie ściągnięte z internetu!

Offline Zobacz profil  

PostNapisane: 06 wrz 2013, 14:37 

Właśnie o to chodzi, aby do tej pory naiwni ludzie wpłacali im pieniądze, potem zaczną się problemy związane z niezadowolonymi klientami, a oni wyparują. Niestety dopóki nikt nie zgłosi skargi: "kupiłam podróbki butów Nike w sklepie retrobut.pl" to nie zostaną przez nikogo tknięci, ponieważ nie zostaną znalezione żadne nieprawidłowości. Zapewne w dokumentacji jest wszystko zgodne z prawem, ponieważ założenie firmy w Polsce nie jest problematyczne.

Offline Zobacz profil  

Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 521 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 27  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]