Przejdz na portal allekicz.pl

Teraz jest 19 wrz 2017, 20:53

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 521 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 22, 23, 24, 25, 26, 27  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: retroBUT.pl
PostNapisane: 07 lis 2013, 12:57 
Administrator

Niestety, zazwyczaj jest tak, że nasze media lubią sobie cudze zasługi przypisywać. Pomijam już np. artykuł z wyborczej, która nawet tytuł zerżnęła od naszego...:) Nie miałbym nic przeciwko, ale mogli chociaż wzmiankę dodać.

Offline Zobacz profil  

PostNapisane: 07 lis 2013, 14:15 
Moderator

Cytuj:
Kilkanaście tysięcy osób padło ofiarą oszustów prowadzących sklepy internetowe, w których markowe buty sprzedawane są w śmiesznie niskich cenach. W rzeczywistości towar nie dociera do klienta, albo kupujący dostaje tanie chińskie podróbki. Natalia Kicyła założyła profil, po to by uświadamiać potencjalne kolejne ofiary.
Natalia Kicyła sama padła ofiarą nieuczciwych sprzedawców. Była już przesłuchiwana przez policję, która prowadzi w tej sprawie dochodzenie.

Wywiad jednej z użytkowniczek Naszego Forum, dla serwisu 24opole.

http://www.youtube.com/watch?v=BTwIHpFO7nU

Offline Zobacz profil  

PostNapisane: 07 lis 2013, 15:42 
Administrator

Kreuje się nam gwiazda:)

Wiadomo, proces/pozew zbiorowy itp. nic nie da. Firma na słupy więc kasa nie do zgarnięcia. Jedyne kogo mógłby ktoś pociągnąć do odpowiedzialności, to blogerki (bo ich dane są jak na świeczniku), które nie tyle reklamowały retrobut, bo w tym nie byłoby nic złego (w końcu biznes), ale wręcz namawiały do kupowania tych butów i usuwały alarmujące komentarze... Więc myślę, że dobry prawnik mógłby spokojnie to podciągnąć pod współudział. Ale to już tylko słodkie gdybanie.

Natomiast irytuje mnie najbardziej jedna sprawa. Temat retrobuta jest znany od co najmniej 2 miesięcy. Pisaliśmy artykuły, alarmowali co lepsi blogerzy (o wpisach na naszym forum już nawet nie wspomnę). W każdym razie sprawa była znana zarówno policji jak i rzecznikowi praw konsumenta itp. (sami ich przecież informowaliście) To powiedzcie mi, po co nam w ogóle takie instytucje skoro mijają 2 miesiące od początku sprawy, a nasza policja nawet nie pokwapiła się aby unijnym przyjaciołom Niemcom dać znać żeby zablokowali stronę. Jakby to było zdjęcie z fotoradaru to zapewne problem żaden by nie istniał.

Offline Zobacz profil  

PostNapisane: 07 lis 2013, 16:42 

ja ze swojej strony:

Bardzo dobrze, że pojawił się ten oszust. Bardzo dobrze że ich oszukał. Z całym szacunkiem, ale trzeba było być konkretnym kretynem albo mocno oderwanym od rzeczywistości, żeby zrobić tam zakupy. Dobrze bo może nauczy ich to na przyszłość. Źle tylko dlatego, że to jednak oszustwo, ich/waszych pieniędzy zupełnie mi nie szkoda, bo tak jak już pisałem, trzeba było myśleć.

Mam nadzieję, że jednak uda wam się odzyskać pieniądze, czego wam serdecznie życzę.

Offline Zobacz profil  

PostNapisane: 07 lis 2013, 18:56 
Administrator

Tu macie zobrazowane to co napisałem powyżej:P

http://www.youtube.com/watch?v=5G7UAcbGpGM

Offline Zobacz profil  

PostNapisane: 07 lis 2013, 22:02 
Moderator

Wielki szacun ode mnie dla Natalii za to, że tak prężnie działa w sprawie tego sklepu ;) Nie jeden pewnie już dawno dałby sobie spokój i miał w dupie żeby bawić się w wywiady, reportaże itd...

Offline Zobacz profil  

PostNapisane: 12 lis 2013, 19:22 

Gdzie mógłbym zgłosić to że zostałem oszukany przez tą firmę ?

Offline Zobacz profil  

PostNapisane: 12 lis 2013, 19:48 
Moderator

Możesz na policje, ale to i tak nic nie da.
Zapraszam do sprawdzenia poradnika Jak odzyskać pieniądze od nieuczciwego sprzedawcy cz.I (banki, karty, przelewy)

Offline Zobacz profil  

PostNapisane: 12 lis 2013, 20:20 

no tak ale minęło już więcej niż miesiąc, wiec w ogóle są jakiekolwiek szanse na odzyskanie pieniędzy ?

Offline Zobacz profil  

PostNapisane: 13 lis 2013, 17:08 

Jestem kolejną osobą, która dała się naciągnąć na tańsze buty. Koszmar. Przesyłki jak nie widać tak nie widać, a kontakt ? Masakra! Automatycznie wygenerowana odpowiedź: proszę się nie denerwować, przesyłka się opóźnia i takie tam sratatata...
Pewnie zasilę grono oszukanych, ale może ktoś, kto to czyta i jeszcze nie kupił z "retrobut"-a opamięta się. To wyjątkowi oszuści. Nie dajcie się nabrać!

Offline Zobacz profil  

PostNapisane: 13 lis 2013, 18:27 

ja wczoraj wysłałem do tej firmy kolejnego e-maila :

Witam ponownie:

W związku z nieotrzymaniem przeze mnie zakupionego towary u Państwa w sklepie z dnia 06 października 2013 roku, nr zamówienia 119792667 proszę o zwrot pieniędzy: 259,50 na nr. konta... w terminie 7 dni tj. do dnia 19 listopada 2013 roku w przypadku nieotrzymania przeze mnie w/w kwoty będę musiał zgłosić sprawę odpowiednim władzom.

każdy mógłby taki krok podjąć..

Offline Zobacz profil  

PostNapisane: 14 lis 2013, 13:32 

Właśnie dostałam zwrot kasy od retrobut, napisali mi rano e-mail że powinny być pieniądze dzisiaj na koncie i faktycznie wysłali. Byłam tylko na policji tydzień temu i to wystarczyło, buty zamwóiłam 9 września. W załączniku wysyłam ich e-mail.

Załączniki:
Bez tytułu.png
Bez tytułu.png [ 55.9 KiB | Przeglądane 1834 razy ]
Offline Zobacz profil  

PostNapisane: 14 lis 2013, 13:50 
Moderator

Jak się chce to można...

Offline Zobacz profil  

PostNapisane: 14 lis 2013, 16:06 

Ja też otrzymałem od nich wiadomość o podaniu numeru zamówienia. Zobaczymy co z tego wyjdzie.

Offline Zobacz profil  

PostNapisane: 15 lis 2013, 14:27 

Dobrą mają taktykę teraz ludzie będą myśleć ,że ta firma jednak nie oszukuje i nadal będą zamawiać z tej strony. Zobaczycie ,że tak będzie.

Offline Zobacz profil  

PostNapisane: 15 lis 2013, 16:50 
Moderator

natalikk92 dostała zwrot kasy bo została wymieniona z imienia i nazwiska w artykułach na kilku portalach + wywiad dla lokalnej stacji.

Offline Zobacz profil  

PostNapisane: 16 lis 2013, 16:17 

Widzę że teraz jest na mnie nagonka, że dostałam kase, nie zrezygnowałam z FP, dalej chce pokazać że są to oszuści którzy wysyłają podróby, ale denerwuje mnie to że teraz wszyscy mówią, że osoba medialna itp, ale każdy mógł się tym zająć, pisać do mediów, rozmawiać z nimi itd. a nie siedzieć tak jak co poniektóre osoby i narzekać myśląc, że samo się załatwi.

Offline Zobacz profil  

PostNapisane: 16 lis 2013, 16:50 
Moderator

Jaka znowu nagonka? Dwie osoby, które się wyświetliły w tv dostały zwrot kasy. Przypadek? nie sądzę.
Wszystko po to, aby zamknąć Wam usta. To są fakty, nie żadna nagonka.
Sam nic u nich nie zamawiałem, więc mnie ta sprawa nie dotyczy, jednak cieszę się że odzyskałaś pieniądze.

Offline Zobacz profil  

PostNapisane: 16 lis 2013, 20:53 
Moderator

natalikk92 napisał(a):
Widzę że teraz jest na mnie nagonka, że dostałam kase, nie zrezygnowałam z FP, dalej chce pokazać że są to oszuści którzy wysyłają podróby, ale denerwuje mnie to że teraz wszyscy mówią, że osoba medialna itp, ale każdy mógł się tym zająć, pisać do mediów, rozmawiać z nimi itd. a nie siedzieć tak jak co poniektóre osoby i narzekać myśląc, że samo się załatwi.

Dokładnie...

Offline Zobacz profil  

PostNapisane: 18 lis 2013, 18:44 

Po to by zamknąć usta? <milczy> Naprawdę bzdura. <mysli>> Dziewczyna naświetliła sprawę ,stara się nie tylko dla siebie wywalczyć zwrot itd. a Ty Kamil piszesz to w taki arogancki sposób ,że nie wiadomo co myśleć. <szok2> Gdyby nie dostała zwrotu to pewnie już by były głupie posty na temat ,że po co te występy w TV jak to nic nie dało <placze> A prawda taka,że Natalia solidnie wzięła się za tę sprawę i walczy o swoje czyli na pewno ciężko zarobione pieniądze. Poza tym dodam ,że tu chyba trzeba powiedzieć ,,Cieszmy się małymi sukcesami" <jupi> Bo ważne jest to ,że firma zaczęła się z kimkolwiek liczyć a to już sukces. <pije> Miłego wieczoru. Dodam jeszcze, słyszałeś ,żeby 66 procent oddało choć złamanego grosza? Nie...

Offline Zobacz profil  

Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 521 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 22, 23, 24, 25, 26, 27  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]