Przejdz na portal allekicz.pl

Teraz jest 17 lis 2017, 21:20

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 521 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 27  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: retrobut.pl
PostNapisane: 06 wrz 2013, 14:44 
Administrator

maley napisał(a):
Wg mnie najwiekszy problem jest jak ostrzec ludzi by nie wpłacali kasy. Przy założeniu, że zabezpieczyli się z dostawą 25 dniami ROBOCZYMI - tzn w praktyce 6 tygodni, i przy kolejnym założeniu, że codziennie znajdzie się 50 osób, które wpłacą po 250pln - nie szukając info o firmie w internecie - POZYSKAJĄ ponad 500.000 pln. I co gorsza ,dopiero po tym terminie mozna zglaszać sprawę do prokuratury.
CZY NIE MA W POLSCE INSTRYTUCJI WERYFIKUJACEJ TEGO TYPU E-BIZNES ?

Jest :)

http://www.oryginalnysprzedawca.pl/

Offline Zobacz profil  

PostNapisane: 06 wrz 2013, 14:47 

Pisałam do nich emaila. odpisali. dzisiaj znowu , ale niestetty nikt nie odpisał po godzinie zadzwonil do mnie telefon. "numer prywatny" -witam dzwonie ze sklepu retrobut.pl niestety mam problem z wysylaniem wiadomosci na pani emaila " ( co sie zgadza) poinformowano mnie ze buty zostaly juz wyslane i ze beda szly okolo 20dni. rozmawiałam z ta pania ok 3 min. mowilam ze sie martwie bo czytam mnóstwo komentarzy na temat ich firmy . Pani z ktora rozmawialam poinformowala mnie ze istnieja tak krótkko ze nie mozliwoscia jest aby jaka kolwiek paczka doszla juz do klientów. ze towar wysylany jest z zagranicy. a komentarze domniemanych "szpetaczy" sa nie pradziwe poniewaz nikt z nich nie otrzymal butów. Powiedziala ze walcza z nimi i ich prawnik juz sie tym zajął. Powiedzialam ze nic innego mi nie pozostaje jak zaufać Pani w to co Pani mowi oraz czekac na przesyłkę... pozdrowiła i życzyla milego dnia oraz "bedziemy w dalszym kontacie emailowym"

nie wiem co teraz myslec. faktycznie pozostaje czekac i wierzyć

Offline Zobacz profil  

PostNapisane: 06 wrz 2013, 14:49 
Administrator

Nie chce mi się wierzyć, że szeptacze nie są od nich. Kto miałby interes pisać nieprawdę, że dostał buty i są super?

Offline Zobacz profil  

PostNapisane: 06 wrz 2013, 14:51 

pannamigotka napisał(a):
Właśnie o to chodzi, aby do tej pory naiwni ludzie wpłacali im pieniądze, potem zaczną się problemy związane z niezadowolonymi klientami, a oni wyparują. Niestety dopóki nikt nie zgłosi skargi: "kupiłam podróbki butów Nike w sklepie retrobut.pl" to nie zostaną przez nikogo tknięci, ponieważ nie zostaną znalezione żadne nieprawidłowości. Zapewne w dokumentacji jest wszystko zgodne z prawem, ponieważ założenie firmy w Polsce nie jest problematyczne.

A gdyby zgłosić że firma retrobut... poprostu podała nieprawdziwe dane? Że nie istanieje? Że adres jaki podali mieści sie w budynku który jest w budowie...??? Jest Ktos z warszawy??? Przeciez od biedy można sie przejsć do tego domniemanego biura...??

Offline Zobacz profil  

PostNapisane: 06 wrz 2013, 14:51 

oczywiście ze tak ale to sie wogle nie pokrywa z tym co mowila mi babka przez tel

Offline Zobacz profil  

PostNapisane: 06 wrz 2013, 14:52 

NOOO TOOOO CZEEEEEEEEKA..MY :D

Offline Zobacz profil  

PostNapisane: 06 wrz 2013, 15:18 

No mamy kolejny problem :
W NYC taka firma pod numerem podanym na stronie nie istnieje....

NYS Department of State
Division of Corporations
Informational Message
The information contained in this database is current through September 5, 2013.

--------------------------------------------------------------------------------

No business entities were found for 4449965.

Please refine your search criteria.

To continue please do the following:

Tab to Ok and press the Enter key or Click Ok.

Ok

Offline Zobacz profil  

PostNapisane: 06 wrz 2013, 15:19 

<what> ciekawe jak wiele ludzi czeka na przesyłki z retrobut.pl

Offline Zobacz profil  

PostNapisane: 06 wrz 2013, 15:19 

Zmienili taktyke :) na innym forum ktoś napisał :
"Nikt nie dostał jeszcze przesyłki, te posty powyżej to głupi żart mojego brata. Nie wierzcie mu"

Po co jakieś dziecko miałoby wchodzić na każde forum z tematem retrobut i pisać, że dostał buty i są super? Uważam, że to kolejna gra firmy :)

Offline Zobacz profil  

PostNapisane: 06 wrz 2013, 15:28 

Nie jestem z tej firmy :-) Sam zamówiłem parę butów z tej strony i czekam.
Jednak jeszcze nie minął termin przyjscia przesyłki, a wy już tu w-11 na nich chcecie nasłać :lol:

Offline Zobacz profil  

PostNapisane: 06 wrz 2013, 16:04 

Wpadłam na pomysł i napisałam emaila, co na ten temat sądzi Nike Poland. Nie wiem, czy znalazłam dobry adres email, ale ważne, aby nawiązać jakikolwiek kontakt. Przedstawiłam im problem oraz poprosiłam o zweryfikowanie, czy Retrobut.pl podpisał jakąkolwiek umowę z Nike. Gdy nie otrzymam informacji, będę pisać do kolejnych firm.

Offline Zobacz profil  

PostNapisane: 06 wrz 2013, 16:06 

Cytuj:
A gdyby zgłosić że firma retrobut... poprostu podała nieprawdziwe dane? Że nie istanieje? Że adres jaki podali mieści sie w budynku który jest w budowie...??? Jest Ktos z warszawy??? Przeciez od biedy można sie przejsć do tego domniemanego biura...??

Na jakimś forum czytałam kilka dni temu, że ktoś telefonował do tego biura i tam w ogóle nie ma podobno takiej firmy.

Offline Zobacz profil  

PostNapisane: 06 wrz 2013, 16:11 
FakeHunter

ale się gotujecie. w regulaminie macie, że 20-25 dni czekania czy ileś. tak jak ktoś liczył - codziennie niech będzie po 100-200 klientów to sporo można zarobić przez te 20-30 dni na samych wpłatach ;) co ciekawe, na wielu stronach pojawiły się reklamy retrobuta, więc zapewne tych klientów jest zdecydowanie więcej ;) podobna strategia do 66procent i pilkasklep. oczywiście życzę wam oryginalnych air maxów z drugiego końca świata, które idą przez miesiąc. no bo w końcu w XXI wieku tyle się czeka na paczkę ;) gdyby towar rzeczywiście był wysyłany i to spoza terenu EU to dochodzi jeszcze cło ;) więc wytrwałości moi drodzy

Offline Zobacz profil  

PostNapisane: 06 wrz 2013, 16:17 

Ja na szczęście na nic nie czekam. Do głowy mi nie wpadło, żeby kupić tam buty.
Chcę tylko, aby jak najszybciej sklep przestał działać na naiwności ludzi, aby jak najmniej zostało oszukanych.
Im wystarczy 20 dni, żeby tyle się dało nabrać, że na ich konto wpłynie naprawdę spora suma pieniędzy. Sklep z pieniędzmi przepadnie i potem będzie przysłowiowa musztarda po obiedzie.

Offline Zobacz profil  

PostNapisane: 06 wrz 2013, 16:23 
FakeHunter

ale nie da się praktycznie nic zrobić. mają taki regulamin, że przez te 30 dni nikt nie ma jak sprawdzić czy to legit czy nie. a odbierać telefon może każdy i zapewniać jak to już zostało nadane ;) niestety, ale naiwność ludzi jest dość spora. a co ciekawe - jak ktoś zamawiał coś spoza EU to wie, że płaci się cło. pilkasklep czy 66procent chyba wysyłały niektórym jakieś fejkowe produkty. ciekawe czy wtedy od czegoś takiego też naliczano cło :D i to też nie takie niskie, bo jest naliczane od ceny towaru + ceny za transport :D to już nie wiem czy lepiej nie dostać nic, czy dostać fejka i jeszcze płacić za niego cło :D oczywiście życzę każdemu legitów z firmy, która ma fikcyjne adresy biura :D

Offline Zobacz profil  

PostNapisane: 06 wrz 2013, 16:39 

pozyjemy zobaczymy ! nic innego nam (ludziom którzy zamówili buty) nie pozostaje!!

Offline Zobacz profil  

PostNapisane: 06 wrz 2013, 17:13 

Coś takiego mi odpisali z jednej instytucji:
Nie ma instytucji, która zajmowałaby się nadzorem nad nienależytym wykonaniem umów. Jeśli nienależyte wykonywanie umów przybiera znamiona przestępstwa, jak w przypadku wspomnianego przez Panią sklepu 66procent, to sprawą zajmują się organy ścigania. Natomiast nie wiem czy nie jest za wcześnie na składania zawiadomienia. Nie ma przepisu, który zakazywałby wprowadzania 25-dniowego terminu realizacji zamówienia czy długiego terminu wysyłki. Podejrzenia powinny się nasunąć, jeśli sklep przestanie zwracać pieniądze.

Może i powinna Pani teraz złożyć oświadczenie o odstąpieniu od umowy. Jeśli sprzedawca nie zwróci pieniędzy w ciągu 14 dni, należy zastanowić się nad złożeniem zawiadomienia do organów ścigania oraz skontaktować się z właściwym miejscowo rzecznikiem konsumentów (http://www.konsumenci.org/pomoc-konsume ... c,2,1.html)lub najbliższym oddziałem Federacji Konsumentów (http://www.federacja-konsumentow.org.pl ... php?top=19), które to instytucje mogą wystąpić w Pani imieniu do przedsiebiorcy. Jeśli interwencja tych instytucji nie przyniesie rezultatu, należy się zastanowić nad wniesieniem sprawy na drogę sądową. Można skierować sprawę do sądu polubownego przy Inspekcji Handlowej. Warunkiem jednak rozpoznania sporu przez ten sąd jest zgoda obu jego stron – zatem Pani jako konsumenta oraz sprzedawcy; uzyskanie zgody przedsiębiorcy należy do sądu. Aby wszcząć postępowanie należy złożyć wniosek, który jest bezpłatny (wzór wniosku do warszawskiej IH - w przypadku innych sądów należy po prostu zmienić odpowiednie dane - znajdzie Pani tu: http://spsk.wiih.org.pl/index.php?id=111&id2=109). Jeżeli takiej zgody nie będzie, jedyną drogą dochodzenia roszczeń będzie droga sądowa czyli wytoczenie powództwa przed sądem powszechnym. Powództwo należy wytoczyć przed sądem właściwym ze względu na siedzibę sprzedawcy. Powództwo wytacza się na formularzu "P" (można znaleźć go tu: http://bip.ms.gov.pl/pl/formularze/form ... -cywilnym/). Opłata sądowa wynosi 30 zł. W sporządzeniu pozwu również może pomóc Federacja Konsumenta.

Offline Zobacz profil  

PostNapisane: 06 wrz 2013, 17:18 

czyli jak narazie nic nie mzoemy zrobic. czekamy cierpliwie. aż za 3 tyg przyjdą lub nie buciki. wtedy zaczniemy sie martwic co dalej

Offline Zobacz profil  

PostNapisane: 06 wrz 2013, 17:53 

Nooo zobacze .. może niekoniecznie będę czekać :mrgreen:

Offline Zobacz profil  

PostNapisane: 06 wrz 2013, 18:57 

daga a co zrobisz???? zamierzasz cos kminic?

Offline Zobacz profil  

Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 521 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 27  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]