Przejdz na portal allekicz.pl

Teraz jest 19 paź 2018, 10:51

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 13 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 18 maja 2009, 10:13 

numer Gadu-Gadu: 1952083
Obrazek

CECHY ORYGINAŁU:

1. Materiał:
Tylko 100% bawełna. Naturalna bawełna w koszulkach Ralph Lauren lekko blednie po pierwszym praniu. Dzieje się tak dlatego, że jest ona farbowana po uprzednim "skręceniu" materiału. Farba pozostaje na jego brzegach i z tego powodu spiera się z nich szybciej.

2. Logo:
Solidnie utkane grubymi, mocnymi nićmi. poddawane jest procesowi nabłyszczania, dzięki czemu posiada połysk. Kolory logo nigdy nie blakną i nie farbują. Nie może być postrzępione i zawsze wygląda jak nowe. Między łopatką konia a lewą nogą jeźdźca powinien być odstęp. Uprząż konia, kopyta i drewniany młotek do gry w polo muszą być dostrzegalne. Jeździec (gracz polo) patrzy w prawo i ma młotek w prawej ręce. Rączka młotka składa się z trzech szwów, co można łatwo dostrzec. Struktura materiału nigdy nie jest widoczna przez haft. Logo podszyte jest od spodu specjalną taśmą, co jest doskonale widoczne.

Obrazek

3. Szwy i ściegi:
Wykonane są nićmi tego samego koloru, co reszta koszulki (możliwe odmiany w koszulkach rugby-style). Jeśli nawet koszulka jest w paski, to szew i tak jest jednokolorowy. Ścieg jest krótki, ok. 2-milimetrowy i sprawia wrażenie niezauważalnego. Jeśli ścieg jest długi i luźny, trzeba być ostrożnym, bo może to być podróbka.

4. Metki:
Wszystkie metki są wykonane z uprzędzonego nylonu. Wewnątrz złożonych metek można znaleźć luźne nylonowe nici. Typowe metki są granatowe z białymi literami, albo na odwrót.

Główna metka przy kołnierzyku przyszyta jest tylko po bokach (zobacz na zdjęciach jak wygląda oryginalna metka w polo Ralph Lauren i czym może różnić się od podróbki, zwróć baczną uwagę na położenie litery "L"). Z jej prawej strony, na zewnątrz maleńkiej doszytej metki, można znaleźć rozmiar i skład materiału albo tylko rozmiar. Od wewnątrz znajduje się numer RN (nie wiem niestety co on określa).
W niektórych z europejskich wersji koszulek pod metką główną znajdujemy trzecią metkę z informacją o kroju koszulki (np. Custom Fit). Może ona być wszyta w szew przy szyi lub doszyta do metki podstawowej. W wersji amerykańskiej na metce napisane jest "Made in Philippines", a pod spodem "100% Cotton".

Obrazek

Dwie metki na lewym bocznym szwie są złożone na pół i przyszyte. Pierwsza z nich to tzw. "care label". Od strony zewnętrznej podano na niej dane materiału, kraj produkcji, ikonki wskazujące jak prać, prasować, itd. Pod ikonkami znajduje się numer. Po drugiej stronie słowna instrukcja prania w kilku językach. Na drugiej, nieco mniejszej metce znajduje się informacja dla kogo koszulka została wyprodukowana. W wersji europejskiej jest to Polo Ralph Lauren Europe - po jednej stronie metki, adres w Vernier w Szwajcarii, po drugiej - w Londynie. Metki, które wyglądem przypominają papier, a nadruk wygląda jak gdyby wykonano go atramentem nie są oryginalne.

Obrazek

5. Guziki:
Są małe, perłowe (ale w kolorze perłowym, a nie z masy perłowej), z czterema dziurkami. Nie są białe i nie z kości słoniowej. Środek guzika jest cofnięty (wgłębiony). Zawsze są przyszyte na krzyż. W koszulkach z serii "polo golf" wokół umieszczono logo, a guzik ma nieco inny kształt. Powinny posiadać odpowiednią grubość.

Obrazek

6. Cena:
Koszulki polo Ralph Lauren kosztują w oficjalnym internetowym sklepie firmy od 75 do ~150 $. Należy przy tym pamiętać, że w Stanach nie ma podatku VAT. Jeżeli ktoś zechce je sprowadzić to przy dużej ilości, czy na wyprzedaży, kupi je w USA nieco taniej ale zapłaci VAT i cło. Z pewnością nie kupi bezpośrednio u Ralpha Laurena, bo uznaje on za nielegalną sprzedaż produktów wyprodukowanych na rynek amerykański do Europy.
Koszulki w Europie kosztują mniej więcej tyle co w Stanach, tyle, że w Euro. Najniższa cena jaką spotkałam w fabrycznym sklepie Ralph Lauren wynosiła 49,99 ?

Jeśli zatem spotkacie koszulkę polo Ralph Lauren za cenę poniżej 250 zł., należy poważnie zastanowić się nad zakupem i sprawdzić ją bardzo dokładnie. Prawdopodobnie nie jest to oryginał.

7. Krój:
Tył koszulki polo Ralph Lauren jest nieco dłuższy niż przód tak, aby zapobiec wysuwaniu się jej ze spodni.

8. Rozmiar:
Rozmiary nowej koszulki polo Ralph Lauren są ściśle określone. Nie powinny odbiegać od wzorca o więcej niż 1 cm (ze względu na przeliczenie cali na centymetry).

Obrazek

PODRÓBKI:

O ile w przypadku koszulek polo Lacoste sprawa jest stosunkowo prosta, o tyle odróżnienie nieoryginalnego produktu Ralph Lauren od jego prawdziwego odpowiednika stanowi niekiedy nie lada problem. Trudność ta wynika przede wszystkim z faktu, że na rynku znajdują się dwa rodzaje podróbek, a jedne z nich to tzw. repliki.

REPLIKI:

Niedawno, w jednym z dosyć znanych polskich sklepów internetowych (nie podam tutaj nazwy, bo sprawa jest w toku) zakupiłam koszulkę polo Ralph Lauren z identycznej serii jaką oferuję, w podejrzanie niskiej cenie 190 zł. Koszulka, którą otrzymałam była praktycznie identyczna z oryginałem. Miała metki przeznaczone dla produktów skierowanych na rynek amerykański. Podejrzenia wzbudzały guziki i fatalna jakość materiału, który był dużo cieńszy i bardziej miękki niż powinien. Splot włókien był prawidłowy. Dokładne zdjęcia produktu przesłałam za pośrednictwem reprezentanta prawnego na Polskę do firmy ?Polo Moden? w Monachium będącej dystrybutorem Ralpha Laurena w Europie i otrzymałam odpowiedź, że:

- produkt zaopatrzony jest prawdopodobnie w oryginalne metki wskazujące na to, że wyprodukowano go na rynek amerykański. Trzeba tutaj wspomnieć o znanym firmie fakcie "wyciekania" oryginalnych metek z fabryki na Filipinach. Tutaj dodano, że ze względu na różnice w produktach przeznaczonych na rynek amerykański i europejski, sprzedaż tych pierwszych na terenie Europy nie jest w rozumieniu firmy legalna.

- stwierdzenie oryginalności materiału na podstawie zdjęć nie jest możliwe.

Reasumując - jeśli trafisz na replikę, będziesz przekonany, że posiadasz oryginał do czasu aż: albo będziesz miał inną możliwość porównania w pewnym sklepie, albo wypierzesz ją kilkakrotnie, co spowoduje wyciągnięcie materiału i deformację. W tym drugim przypadku będzie już jednak trochę za późno.

INNE PODRÓBKI:

Tutaj pójdzie nam łatwiej. Większość podróbek na rynku, ale przede wszystkim na allegro (gdzie nieoryginalne polo, a także inne produkty Ralph Lauren stanowią blisko 100%) jest tej gorszej jakości, więc odróżnienie ich od oryginału sprawi nam dużo mniej kłopotu niż w przypadku replik.

Powtarzam więc to, o czym wspomniałam wcześniej:

a) cena - jeśli nowe i, według opisu sprzedającego, 100% oryginalne polo Ralph Lauren kosztuje mniej niż 250 zł, nie wierzcie w cuda! - to najprawdopodobniej podróbka. Niestety na Allegro pojawiły się ostatnio podrobione, aczkolwiek w cenie nawet do 300 zł koszulki polo Ralph Lauren i Lacoste,

b) jeśli koszulka pochodzi z USA i tym właśnie sprzedawca tłumaczy niską cenę - to najprawdopodobniej podróba (prawie wszystkie podrobione koszulki mają metki z Filipin),

c) jeśli coś jest nie tak z metkami, a szczególnie jeśli położenie litery "L" w słowie "Lauren" jest inne niż na zamieszczonym wyżej zdjęciu, jeśli odwrotna strona metki odbiega od tego zdjęcia - podróba,

d) jeśli boczne metki są inne, a w szczególności nie ma na nich ikonek - podróba,

e) jeśli logo jest matowe, niedbale wykonane, nie podszyte i nie spełnia warunków, o których napisałam wcześniej - podróba,

f) jeżeli guziki są inne niż być powinny - podróba,

g) jeżeli ściegi odbiegają od opisanego w pkt. 3 wzorca lub przeszycia są miejscami nierówne lub niechlujne - podróba,

h) i wreszcie, jeżeli wielkość koszulki jest inna niż w zamieszczonej tabeli (odbiega od poszczególnych rozmiarów o ponad 2 cm) - podróba.

Poniżej, życząc wszystkim powodzenia w zakupach, zamieszczam kilkanaście zdjęć podrobionych elementów polo Ralph Lauren:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Dla zainteresowanych metki ze swetra Ralph Lauren, Lambswool, wersja europejska, zima 2011/2012:

ObrazekObrazek
ObrazekObrazek

Podziękowanie dla sklepu fashioncorner za udostępnienie artykułu

//marjo
Część zdjęć nie wyświetla się w całości, aby je zobaczyć, należy skopiować adres do zdjęcia i otworzyć je w nowym oknie.

//Wiz_Khalifa
Wrzuciłem od nowa zdjęcia, które nie wyświetlały się w całości. Teraz wystarczy tylko kliknąć na foto i otwiera się w oryginalnym rozmiarze.

Offline Zobacz profil  

PostNapisane: 29 maja 2009, 23:31 

Witam, artykul bardzo drobny, lecz niestety nie moge sie zgodzic z pewnym zdaniem. Otoz

Cytuj:
2. Logo: Między łopatką konia a lewą nogą jeźdźca powinien być odstęp.

Nie jest to konieczne. Posiadam dwie oryginalne (kupione przez internetowy sklep ralphlauren.com)
koszulki polo, na ktorych warunek ten nie jest spelniony. Otoz noga nawet nie wystaje. Lecz! Musze dodac iz sa to koszulki z kolekcji dzieciecej. Nalezy ten pamietac ze koszulki te sa Pr?t-?-porter
czyli produkowane masowo- bledy kosmetyczne moga sie bardzo rzadko zdarzac.

Pozdrawiam!

Offline Zobacz profil  

PostNapisane: 11 cze 2009, 00:12 

nie ma znaczenia polozenia konika,
sa rozne rozmiary, rozne kolekcje - wiec i rozne polozenia konika
generalnie oczywsice mowie o malych roznicach w polozeniu ;)

Offline Zobacz profil  

PostNapisane: 18 sie 2010, 15:47 

Witam
Chciałbym sie podzielić swoją opinią a mianowicie co do guzików to moim zdaniem mogą się różnić od tych podanych na zdjęciach powyżej
Fakt,że standardowe polo Rl ma takie guziki jak opisane powyżej.Zdarzają się jednak wyjątki. Na sklepie posiadam polo RL z serii Leisure Yachting-model z ubiegłych lat przeznaczony do sieci sklepów na rynek amerykański.Zamówienie było anulowane i towar trafił do różnych hurtowni gdzie można go nabyć. Guziki są białe z dwiema dziurkami i nie są przyszywane krzyżowo.materiał z którego wykonany jest guzik to cos w rodzaju białej twardej gumy.
Uważam że modele szyte na rynek amerykański lub modele z poprzednich lat mogą się różnić w szczegółach od tego co napisał autor tego poradnika.
Pozdrawiam
Załącznik:
doS2WcpO1z9rw2H.jpg
doS2WcpO1z9rw2H.jpg [ 69.8 KiB | Przeglądane 20967 razy ]

Offline Zobacz profil  

PostNapisane: 18 lis 2010, 14:27 

Ogólnie tekst fajny i pomocny ale niestety nie zgadzam się z jedny stwierdzeniem w podsumowaniu:

"b/ jeśli koszulka pochodzi z USA i tym właśnie sprzedawca tłumaczy niską cenę - to najprawdopodobniej podróba "

Duża ilość ubrań marki Ralph Lauren (oraz innych jak Hilfiger itd itp) sprzedawana przez uczciwych Allegrowiczów nie pochodzi z normalnych sklepów w USA. Duża większość rzeczy sprzedawana u nas za dobre ceny nabywana jest w sieciach sklepów takich jak Marschalls, TJ Maxx czy nawet Century 21 (w NY). W tych sklepach oryginalne koszulki Polo można już kupić nawet po 10 - 20 $. Wiem to ze swojego doświadczenia kiedy tam mieszkałem. Nie można zatem twierdzić że jeśli rzecz pochodzi ze Stanów i jest sprzedawana za niską cenę to od razu znaczy to że podróba. Cena którą przytacza autor tekstu że nie możliwe jest kupienie oryginalnej koszulki za mniej niż 49$ może być prawdziwa ale tylko w przypadku sklepów które sprzedają najnowsze kolekcje bądź firmowanych przez firmę Outlet'ów. Sklepy które przytoczyłem powyżej sprzedają je po dużo niższych cenach.

Pozdrawiam

Offline Zobacz profil  

PostNapisane: 16 sty 2011, 01:30 

Konio napisał(a):
Ogólnie tekst fajny i pomocny ale niestety nie zgadzam się z jedny stwierdzeniem w podsumowaniu:

"b/ jeśli koszulka pochodzi z USA i tym właśnie sprzedawca tłumaczy niską cenę - to najprawdopodobniej podróba "

Duża ilość ubrań marki Ralph Lauren (oraz innych jak Hilfiger itd itp) sprzedawana przez uczciwych Allegrowiczów nie pochodzi z normalnych sklepów w USA. Duża większość rzeczy sprzedawana u nas za dobre ceny nabywana jest w sieciach sklepów takich jak Marschalls, TJ Maxx czy nawet Century 21 (w NY). W tych sklepach oryginalne koszulki Polo można już kupić nawet po 10 - 20 $. Wiem to ze swojego doświadczenia kiedy tam mieszkałem. Nie można zatem twierdzić że jeśli rzecz pochodzi ze Stanów i jest sprzedawana za niską cenę to od razu znaczy to że podróba. Cena którą przytacza autor tekstu że nie możliwe jest kupienie oryginalnej koszulki za mniej niż 49$ może być prawdziwa ale tylko w przypadku sklepów które sprzedają najnowsze kolekcje bądź firmowanych przez firmę Outlet'ów. Sklepy które przytoczyłem powyżej sprzedają je po dużo niższych cenach.

Pozdrawiam

Dokładnie, ja się ubieram w takich sklepach , moja żona i mój 6letni syn, spokojnie kupujesz Laurena koszulkę dp $15 koszulę do $25 a bluzę(sweterek) do $40 tak że może administrator niech przeleci siędo stanów a później bzdury wypisuje ,

chyba że macie sponsoring to mogę wam zdjęć porobić w sklepach po ile co jest

Offline Zobacz profil  

PostNapisane: 02 mar 2011, 20:00 

do luke,
ale z tym praniem to dowaliles !!!!blednie material....chyba oko, jak sie czyta takie bzdury.
Mam koszulki polo RL z 1997 r i maja taki sam kolor jak mialy od poczatku, najnowsze tez sie nie spieraja, moze jakbym wrzucil do wrzatku albo uzyl jakiegos proszku typu pollena 2000. Inne porady leke'a tez sa dyskusyjne, radze wpisac w googla nazwe firmy i poczytac na jej temat, u zrodel, oczywiscie angielski obowiazkowy. Pozdrawiam.
ps. zgadzam sie z przedmowca...

Offline Zobacz profil  

PostNapisane: 02 lip 2011, 09:12 

Luke,
niestety RL jest tak duza firma, posiadajaca bardzo duzo linii produkcyjnych i modeli, ze nie mozna tak strasznie uogolniac jak to Ty zrobiles z swoim poradniku. Przeciez mamy RL Polo, RL Sport, RL Golf i w dodatku jest to firma, ktora istnieje od wielu lat.
W zamieszczonych zdjeciach na koncu widze 2 metki, ktore sa w 100% oryginalne. W moich polowkach, ktore kupowalem w USA zarowno w TJ-Maxxie / Rossie czy tez w sklepie autoryzowanym metka z rozmiarem NIE jest przekrecona o 90 stopni w prawo, a pod spodem jest metka z informacja o kraju wyprowukowania i sklatem materialu. Wiec jesli chodzi o RL to nie mozna generalizowac, ze cos powinno byc w tym miejscu, a jak nie jest to jest fake.

Offline Zobacz profil  

PostNapisane: 02 sie 2011, 10:55 

przemzilla napisał(a):
Przeciez mamy RL Polo, RL Sport, RL Golf

Mamy jeszcze m.in. linię RL Polo Jeans Company.

Offline Zobacz profil  

PostNapisane: 02 sie 2011, 21:54 

Jest też Lauren Ralph Lauren (zielone metki) - ale nie wiem czy to też podchodzi pod tą firmę, bo wtedy można by też dodać: Chaps Ralph Lauren

Offline Zobacz profil  

PostNapisane: 23 maja 2012, 13:32 

W poradniku odnośnie guzików jest napisane
"Guziki: są małe, perłowe (ale w kolorze perłowym, a nie z masy perłowej), z czterema dziurkami. Nie są białe i nie z kości słoniowej. Środek guzika jest cofnięty (wgłębiony). Zawsze są przyszyte na krzyż. W koszulkach z serii "polo golf" wokół umieszczono logo, a guzik ma nieco inny kształt. Powinny posiadać odpowiednią grubość."
Posiadam polówkę na długi rękaw RL z linii Golf i u mnie guziki są z masy perłowej bez logo.Czy to oznacza że mam podróbę <mysli>>

Offline Zobacz profil  

PostNapisane: 12 lis 2012, 15:07 

Autor postu wspomniał coś o numerze RN ...

numer RN jest to numer w rejestrze Federalnej Komisji Handlu (http://www.ftc.gov/bcp/rn/rnfaq.shtm) także jeśli produkt posiada numer RN tzn że jest to produkt 100 % oryginalny...

edit by marjo // sprzedajemy w dziale webhandel

Offline Zobacz profil  

PostNapisane: 27 gru 2012, 15:10 
Moderator

Uzupelnilem brakujace zdjecia, gdyby ktos chcial cos dodac do poradnika, to prosze mi pisac na PW albo tutaj w temacie, wtedy edytuje.

Offline Zobacz profil  

Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 13 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]