Przejdz na portal allekicz.pl

Teraz jest 19 paź 2018, 11:47

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 3 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Armani Jeans
PostNapisane: 18 maja 2010, 14:37 

1. Metki materiałowe.
Obrazek
Obrazek

Metka z logo Armani Jeans jest granatowa z wyraźnym, równym napisem. Kiedyś wyglądała inaczej, była beżowa z bordowo-granatowymi napisami.
Obrazek
Poniżej granatowej wszywki znajdują się zazwyczaj dwie mniejsze - białe - z rozmiarem oraz krajem produkcji. Metka z rozmiarem np. w przypadku spodni może być nieco większa.
Obrazek
Dawniej ubrania z logo Armani Jeans produkowane były zwykle we Włoszech - wyróżniały się też wyższą jakością niż obecnie. Teraz szyje się je głównie w Europie Wschodniej oraz krajach azjatyckich typu Chiny. To nie ma zbyt wielkiego znaczenia.
Obrazek

2. Metka papierowa.
Obrazek

Metka papierowa, to zgrabnie złożona książeczka z certyfikatem.
Z zewnątrz jest ciemnogranatowa z charakterystyczną fakturą papieru (dobrze widoczną na zdjęciu) oraz srebrnym nadrukiem z logo Armani Jeans.
Na wewnętrznej stronie znajduje się naklejka z oznaczeniami.
Obrazek

3. Certyfikat.
Obrazek

Certyfikatowi postanowiłem poświęcić osobny dział.
Na certyfikat autentyczności składa się:
- beżowa okładka tłoczona jest w "jodełkę", w której, w zależności od kąta padania światła, zobaczyć możemy znak wodny GIORGIO ARMANI. Na okładce znajdują się także wypukłe loga GIORGIO ARMANI - dobrze widoczne na zdjęciach.
Po środku, na białym tle, widnieje napis "Certificato di autenticita" - pisownia jest dość istotnym szczegółem, bowiem często zdarza się, że twórcy podróbek nie są zbyt biegli w językach obcych i trafiają im się literówki. Napis jest wypukły.
Obrazek

- książeczka - zawiera informacje o produkcie, a także opisuje najlepszy sposób jego konserwacji. Napisana jest w czterech językach - włoskim, angielskim, francuskim i niemieckim.
Obrazek
Obrazek
Obrazek

4. Materiałowa metka przyszyta na zewnątrz.
Obrazek

Taka metka jest podłużnym prostokątem w kolorze żółtym z granatową obramówką w przypadku starszych rzeczy lub czarna - w nowszych. Znajduje się na niej logo marki Armani - orzeł, który zawsze jest jednakowy i równy (w podróbkach są to dziwne trójkąty, gołębie, czy bóg jeden wie co jeszcze), a także napis "ARMANI J." - ze znakiem oryginalności - R w kółeczku - przy prawym, górnym końcu litery "J".

5. Kody produktu.
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Jest to w zasadzie standard w przypadku markowych ubrań. Kod znajdujący się na metce wszytej, musi zgadzać się z kodem umieszczonym na metce papierowej. W przypadku AJ -
na naklejce znajdującej się po wewnętrznej stronie granatowej okładki.

Obrazek
A to jedna z najdziwniejszych chińskich propozycji, jaką widziałem. Ot, taka ciekawostka...

Offline Zobacz profil  

PostNapisane: 18 maja 2010, 19:07 
FakeHunter

MrF. Gratuluje wytrwałości i chylę czoło przed Waćpanem!

Offline Zobacz profil  

PostNapisane: 18 maja 2010, 21:34 

Gracias, Koledzy, gracias!

Zdjęcia trochę rozlazłe, ale nie mam siły, ani nerwów na poprawianie tego. Mam nadzieję, że da się coś z tego zrozumieć.

Offline Zobacz profil  

Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 3 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]