Przejdz na portal allekicz.pl

Teraz jest 24 sie 2017, 12:28

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 2 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 05 lis 2015, 12:15 

Przyszedł czas na poszukanie swojego pierwszego "prawdziwego" zegarka. Jak to zwykle bywa w tym temacie oczywiście im bardziej w las tym gorzej i zmieniam zdanie dosłownie co chwila. Uznałam, że pierwszy zegarek musi być bardziej uniwersalny i klasyczny.

Chcę żeby był to kwarc. Najlepiej na pasku skórzanym. Jakieś propozycje?

Offline Zobacz profil  

PostNapisane: 06 gru 2015, 14:42 

Ze swojej strony polecam zegarek z napędem automatycznym, jest na prawdę niezawodny.Wystarczy założyć go na rękę i już chodzi :) Ewentualnie solar tzn.napędzany światłem np.promieniami słonecznymi,jest bardzo dokładny ale trzeba uważać bo jest to mechanizm delikatny.Wszystko też zależy od tego jakim budżetem dysponujesz.Z tym, że przy takich mechanizmach trzeba się liczyć z troszkę droższymi naprawami ale z reguły są to mechanizmy nie awaryjne i dlatego właśnie płacimy za nie więcej pieniążków.Sam posiadam zegarek marki Citizen który może mieć nawet ok.25 lat - automatyczny i jestem bardzo zadowolony.Nie wiem jak jest teraz z jakością nowych zegarków ale trzeba uważać ponieważ jest nadprodukcja i myślę, że wykonaniem,materiałami,dokładnością mogą odstawać od tego co robili kiedyś.Owszem teraz może i zegarki wyglądają lepiej,ładniej i bardziej ''gadżeciarsko'' po to by ucieszyć oko nabywcy.Od siebie polecam zegarki produkcji japońskiej lub szwajcarskiej.I właśnie nasuwa mi się pytanie czy ten zegarek musi być nowy?Bo jeśli nie, polecam właśnie poszukać czegoś starszego, być może uda się znaleźć coś co by odpowiadało a jednocześnie nie było by drogie, a trwałe, ładne i dobre :)
To tylko moje zdanie, które wypowiedziałem na podstawie własnych doświadczeń bo też chciałem nowy, elegancki ze sklepu ale wystarczyło porozmawiać z kilkoma zegarmistrzami,ludźmi doświadczonymi w tymże temacie żeby się dowiedzieć kilku ciekawych rzeczy na temat produkcji zegarków obecnych a tych które robili kiedyś.Oczywiście nie oznacza to, że wszystkie nowe zegarki są be :) są dobre ale trzeba zapłacić i to troszkę więcej nawet jeśli miał by to być kwarc.

Offline Zobacz profil  

Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 2 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]