Przejdz na portal allekicz.pl

Teraz jest 03 gru 2020, 02:59

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 2 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 26 paź 2020, 13:43 

Jak w temacie. Niby z partnerem nie zarabiamy tak mało ale nie jestem w stanie zaoszczędzić miesięcznie pieniędzy... Zastanawia mnie jak Wy to robicie?

W jaki sposob oszczędzacie? Jak sie tego nauczyć?

Offline Zobacz profil  

PostNapisane: 26 paź 2020, 15:30 

Możesz prowadzić tabelkę w excelu. Wypisz tam wszystkie stałe koszty jakie ponosisz co miesiąc. To jest rachunki jak telefon itd, mniej więcej zakupy spożywcze i chemia. Odejmij to od wypłaty. To co zostanie podziel na pół na przykład. I połowę wpłacaj na konto oszczędnościowe od razu po otrzymaniu wypłaty, a połowę masz na rozrywkę, kino, hobby itd. Albo nie musi to być połowa tylko inna kwota, zależy od Ciebie. Ja wydawałam zdecydowanie za dużo pieniędzy na kosmetyki, bo też nie należę do oszczędnych osób. Dlatego zakupy takie jak kosmetyki na przykład robię już tylko przez internet i tylko wtedy jak coś mi się już zaczyna kończyć.

Zerknij sobie rownież na ten ranking lokat bankowych - ciagle mozna znaleźć lokaty, na których mozna coś zarobić a szkoda aby pieniądze traciły na wartości.

Offline Zobacz profil  

Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 2 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]