Przejdz na portal allekicz.pl

Teraz jest 21 maja 2019, 21:51

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 10 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 19 lut 2013, 10:36 

Witam,

Promocje i okazje się zdarzają, owszem. Zwłaszcza w okresach przejściowych, jak teraz - można kupić okazyjnie odzież nawet wiosenną bo ta musi ustąpić miejsce nowej kolekcji.

Ale przypomniała mi się pewna historia z poprzedniego roku i chciałbym się dowiedzieć czy macie podobne doświadczenia w podobnych zabiegach marketingowych.

Otóż rok temu przechadzając się po sklepach, spodobała mi się para butów w Pumie, pochodziła z nowej kolekcji, to i była stosunkowo droga - 279zł. Miałem kupić i odżałować, gdyby nie to że skusiły mnie slogany "NOCY ZAKUPOWEJ" za 2 dni niemalże wszystkie sklepy przez 4 nocne godziny miały mieć przeceny od -20% do -70%. Cóż, galeria jest niedaleko - myślę przejadę się na tę noc zakupów, może będzie przecena.

Przyjechałem o północy, okazuje się że pół miasta siedzi w galerii - miejsca szukałem na parkingu 20 minut, ale ten był cały zapchany włącznie z pasami zieleni, chodnikami i środkiem drogi. Udało mi się zaparkować dwie przecznice dalej i obiecałem sobie częstszą jazdę rowerkiem :). Wchodzę, w środku TŁUM jak Krupówki w niedzielę w okresie ferii, ludzie obwieszeni torbami jak raperzy łańcuchami, ciężko gdziekolwiek iść. Trochę mnie ten widok zaskoczył, ale widocznie przeceny były dobre to i się obłowię :>. Zmierzam więc do punktu pierwszego - czyli do Pumy. A tu miła niespodzianka! Moje buty mają przecenę 40% i teraz kosztują... nie 399zł... tylko... 279zł.

Cóż, opuściłem galerię z niemałym zdenerwowaniem. Obiecałem sobie że z większym dystansem będę podchodził do wszelkich wyprzedaży i "zakupowych eventów". Nie jestem pewien czy takie nabijanie w butelkę jest legalne, nie mam dowodów, nie zrobiłem zdjęć w sklepie przed i po, co zresztą jest również zabronione.

Zdarzyły wam się kiedyś takie "promocje"?

Offline Zobacz profil  

PostNapisane: 19 lut 2013, 10:58 
Moderator

Mi sie zdarzylo kupic na wyprzedazy wiatrowke umbro za 120zl, a za dwa dni ta sama kosztowala juz 90 :D
W Polsce na wyprzedazach zarabiaja jedynie sprzedawcy bo o to tutaj chodzi, a nie o to zeby klient zaoszczedzil.

Offline Zobacz profil  

PostNapisane: 21 lut 2013, 00:42 
FakeHunter

Przeciez to jest standard takie "promocje", najwiecej sie idzie nadziac na spożywce 8-)

Offline Zobacz profil  

PostNapisane: 25 kwi 2013, 17:24 

U nas w kraju promocje to mit,niby są obniżki,a i tak płacimy zawsze drożej,bo sprzedawcy zamydlą nam oczy jedna rzeczą ,a wcisną kolejne dwie.

Offline Zobacz profil  

PostNapisane: 16 cze 2013, 14:33 

Raz byłam na Nocy Wyprzedaży w outlecie, wróciłam z bermudami TH za 69 zł ale nie wiem czy to rewelacyjna cena jak na outlet i brak możliwości zaparkowania plus korek przy wjeździe.
Ciekawie wyglądała promocja w sklepie bieliźnianym (nie jakaś specjalna marka, raczej popularna) - rajtki droższe niż w sezonie.

Offline Zobacz profil  

PostNapisane: 08 wrz 2013, 17:51 

Ostatnio mój syn polował na jakieś figurki z gier,normalnie jedna kosztowała 50 zł,teraz kiedy szał już minął w empiku są wyprzedawane po 10 zł To dopiero promocja.

Offline Zobacz profil  

PostNapisane: 05 lut 2014, 17:35 

Były modne, może reklamowane to i cena wysoka.
Co do promocji, to byłem na tzw nocach wyprzedaży auchan, to co ludzie kupowali to jest normalnie szok. Nie ważne czy potrzebne,ile kosztowały wcześniej, ważne, że z wyprzedaży.

Offline Zobacz profil  

PostNapisane: 02 lip 2014, 21:19 

wszyscy tak robia, szczegolnie na asos w trakcie takich promocji jest duzy wysyp negatywnych opinii na fb :)

Offline Zobacz profil  

PostNapisane: 25 sie 2014, 11:58 

Najpierw kupują, później komentują :)

Offline Zobacz profil  

PostNapisane: 13 lut 2019, 22:28 

Niestety reklama dzwignią handlu

Offline Zobacz profil  

Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 10 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]