Przejdz na portal allekicz.pl

Teraz jest 21 lip 2019, 05:21

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 5 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 10 sty 2014, 11:06 

Tak się właśnie zastanawiam ostatnio nad jakością i podatnością na spieranie/zużycie ubrań w miarę noszenia.
I tak wiele się mówi o nieśmiertelności polówek RL. Wystarczy przejść się do jakiegoś lumpeksu i popatrzeć jak wyglądają ciuchy RL z metkami sprzed np. 5 lat. Faktycznie koszulki wyglądają trochę sprane, ale nie ma mowy o jakimkolwiek rozpruciu czy klasycznej degradacji materiału do stanu nieużywalności.
Koszule RL, które mam (5 szt.) cały czas wyglądają jak nowe, pomimo faktu, że totalnie o nie dbam. W sensie pranie w płynie do prania, program 20 minutowy, 30 st., wirowanie, a potem schnięcie albo na suszarce albo nad kaloryferem. Potem prasowanie i najstarsza, 4 letnie wciąż cieszy oko jak w chwili zakupu.

Tommy Hilfiger - od wielu lat jestem umiarkowanym fanem tej marki. Ciuchy kupione w autoryzywanych sklepach rewelacyjnie się trzymają i znoszą próbę czasu. Może robi robotę tzw. rotacja ciuchów, że zdarza mi się dany sweter/koszulkę/spodnie założyć raz na 2 tygodnie. W każdym razie - nic się nie ściąga, nic nie spiera, kolor pozostaje na miejscu i co ciekawe czarną polówkę TH mogę prać z białą. Bo bawełna w ogóle nie barwi wody etc. Podobnie jest ze swetrami i koszulami TH. Śmiało można zaufać jakości Tommy'ego - pod warunkiem, że jest to oryginał z wiarygodnego źródła.

A&F - podobnie jak wyżej - jestem zadowolony z 2 koszul, które udało mi się kupić w USA.

Ben Sherman - marka koszul z UK. Mam 2 szt. od dłuższego już czasu i z czystym sumieniem mogę polecić.

Calvin Klein - 1x T-Shirt, 1x Koszula - wszystko OK.

Mustang - odkąd na koszule, bluzy i swetry wbiegł konik (mustang), trudno mieć jakiekolwiek uwagi co do jakości ubrań tej firmy.

Czego nie polecam?
Levi's, Wrangler, LEE, Springfield i wszystkie sieciówki, za towar których trzeba zapłacić tyle, co za ciuchy RL/TH. ;) Moim ulubionym przykładem marki z gównianymi ciuchami za dużą kasę jest ZARA. ;) Dalej Jack & Jones, a także te wszystkie Bershki, Pull & Beary etc.

Tania marka, która Cię pozytywnie zaskoczyła?
GAP i Amarican Eagle, New Yorker - uwielbiam jeansy SMOG-a. ;) Świetne kroje, projekt i mega wytrzymałość.

A jakie są Wasze doświadczenia? :)

Offline Zobacz profil  

PostNapisane: 10 sty 2014, 16:55 
FakeHunter

th jak dla mnie jest przeciętne. mam tego trochę, ale swetry szybko się mechacą, a jeansy najzwyczajniej w świecie przecierają na dupie. a już jeansy serii denim to zwykła strata pieniędzy. t-shirty czy bluzy ok. dużo zależy jaka seria się trafi. mam kilka rzeczy z usa i są rzeczywiście jakby gorszej jakości, ale te ciuchy są tam zdecydowanie tańsze. ostatnio nie kupuje już niczego th, bo ceny th są kosmiczne w stosunku do jakości, czasem mam wrażenie, że już polski reserved byłby lepszy (nie tylko cenowo, ale i jakościowo).
rl, czy ck dla mnie ta sama półka. ciuchy w porządku, praktycznie nie do zdarcia. jedynie ck jeans jest słaby, ale za to zdecydowanie tańszy. mam też kilka polówek lacoste i nie ma problemów z nimi. jednak nie przepadam za krojem tej marki, ciuchy średnio na mnie leżą. jeśli chodzi o buty lacoste to trochę ich miałem i nie widzę różnicy w jakości w porównaniu do sportowych marek typu adidas czy nike. należy jednak pamiętać, że buty lacoste nie są jakoś wyraźnie droższe od tych sportowych marek, które wymieniłem. całkiem niezły jest a&f, czy hollister, szczególnie, że ten drugi jest dość tani w USA.
dobre są też te włoskie marki typu gf ferre, d&g, czy armani (z wyjątkiem serii exchange i jeans). co innego ich cena, strasznie wysoka i ciężko powiedzieć, czy się opłaca. oprócz tego z wyglądu ich produkty wydają się mocno różnić od wcześniej wymienianych marek.
z takich dobrych marek, które mogę polecić to zdecydowanie vistula. tylko te ceny też są ze sporym rozstrzałem. nieraz wydają się strasznie wysokie, a za chwilę dają -70% na wszystko. ale jakościowo opłaca się bardzo.
Słabe są te sieciówki typu pull&bear, h&m itp. Jedynym argumentem może być cena przy wyprzedażach. Zazwyczaj jednak jest tam stosunkowo drogo i słabo jakościowo

Gdybym miał podsumować to:
polecam - rl, ck (bez serii jeans), hollister, a&f, vistula
nie polecam - th i sieciówek typu zara, pull&bear, h&m

Offline Zobacz profil  

PostNapisane: 11 sty 2014, 00:57 

Co do TH masz jak widać odmienne zdanie... Ciekaw jestem skąd to się bierze. Nie mam niestety zbyt dużego porównania z jakimiś lepszymi niż RL markami, ale osobiście nie widzę różnicy w trwałości między Ralphem a TH. Czarny sweter po 2 latach nadal jest czarny, od jeansów nie wymagam Bóg wie czego, mam 2 pary i noszą się super. Ogólnie jestem zachwycony TH, bo w cenie ZARY mam dostęp do naprawdę świetnie uszytych i zaprojektowanych ubrań, które na mnie leżą i, w których czuję się po prostu super.

Offline Zobacz profil  

PostNapisane: 11 lip 2019, 14:09 

A polecicie jakaś porządną męską bluzę? Szukam w prezencie dla chłopaka.

Offline Zobacz profil  

PostNapisane: 12 lip 2019, 07:05 

Ile masz mniej więcej kasy do wydania? Bo jeśli chciałabyś kupic coś porządnego, to polecam zajrzeć sobie do tego sklepu
https://www.braggashop.pl/bluzy-prosto-cat-32

Kupisz tam bluzy od Prosto, a jest to bardzo dobra jakość wykonania. Bluzy dobrze się piorą oraz dobrze się noszą i na pewno w trakcie noszenia nie powinny sie powyciągać. Cena jest spora, ale nie jest to tania chińszczyzna.

Inne marki jakie możesz wziąć pod uwagę to
adidas
reebok
ewentualnie nike

Offline Zobacz profil  

Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 5 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]